Wycieczka do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku.

Wycieczka do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku.

            W poniedziałek 21 listopada 2016 r.  odbyła się wycieczka do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku.

Uczestnikami wycieczki byli uczniowie kl. I i IV wraz z opiekunami. 

Już przy bramie do baśniowej krainy na dzieci czekał Elf, który oprowadził uczestników po bajkowej ścieżce.

W czasie spaceru dzieci miały okazję przypomnieć sobie swoje ulubione bajki oraz obejrzeć figury bohaterów, między innymi: Kota w Butach, Jasia i Małgosię, Calineczkę i Czerwonego Kapturka.

Mieliśmy okazję spotkać się z dalekim rosyjskim krewnym świętego Mikołaja, Dziadem Mrozem, który zaprosił nas do swojego domu. Potem dzieci zwiedziły dom Świętego Mikołaja, znajduje się tam zaczarowany kominek, w którym palił się nietypowy ogień. Każdy, kto wrzuci do niego kartkę wraz ze swoim życzeniem i marzeniem to się spełni.

Emocji nie zabrakło również w Sali Tronowej, gdzie odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Dzieci wspólnie zaśpiewały kolędę Mikołajowi oraz złożyły uroczystą przysięgę, że zawsze będą grzeczne. Nie zabrakło także czasu na pamiątkowe zdjęcia u boku Świętego Mikołaja.

W Krainie Świętego Mikołaja znajduje się również ogromna skrzynka pocztowa, gdzie Mikołaj oczekuje na listy od wszystkich dzieci.  Każdy z uczestników wysłał swój magiczny list. Warto było się postarać, gdyż trzy najpiękniejsze listy zostaną nagrodzone upominkiem od Świętego Mikołaja.

Po spacerze dzieci bawiły się na krytym placu zabaw, korzystając ze zjeżdżalni, basenów z kulkami i innych atrakcji.

Wszyscy uczestnicy są bardzo zadowoleni z wycieczki, która była pełna niezapomnianych wrażeń i przeżyć.