Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

 

            21 listopada obchodziliśmy dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków, pozytywnych emocji, myśli i życzeń, czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Na dobry początek dnia wszyscy otrzymali słodki upominek oraz uśmiechniętą buźkę, która przez cały dzień przypominała o życzliwości i uprzejmości. Do życzliwego serca każdy mógł wpisać miłe pozdrowienia oraz ciepłe słowa, wyrażając w ten sposób swoje pozytywne emocje. Największym zainteresowaniem cieszyła się  fotobudka, każdy uczeń mógł zrobić sobie radosne i zabawne zdjęcie.

Następnie  przenieśliśmy się do Wielunia, gdzie uczniowie zachęcali do słania uśmiechów wśród mieszkańców,  rozdawali słoneczka i serca z życzliwymi hasłami oraz pyszne ciasteczka, które specjalnie na ten dzień zostały przygotowane przez uczniów naszego Ośrodka.

Taki dzień jest doskonałą okazją do przypomnienia wszystkim, że warto jest uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez miłe słowo, ciepły uśmiech,  uprzejmość,  czy przyjazne nastawienie.

Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień – 21 listopada – ale przez cały rok!