Europejski Turniej Tenisa Stołowego Słowenia 2012r.

Europejski Turniej Tenisa Stołowego odbył się w stolicy Słowenii w Lublinie. W zawodach w Lublianie wzięło udział 100 zawodników z 21 europejskich krajów.
Polskę reprezentowało czworo zawodników: Damian Stępień, Klaudia Klonowska, Damian Berczyński i Damian Ogrodnik. Kierownikiem ekipy był Rafał Dudziński z Gromadzic, a trenerem Marian Behnke z Kwidzyna. Turniej odbył się w dniach 11-16 kwietnia 2012r.
Uczeń naszego Ośrodka Damian Stępień zajął 8 miejsce w singlu, natomiast 5 miejsce w deblu , grając wspólnie z Damianem Berczyńskim.
Duży sukces odnotowała Klaudia Klonowska z Kwidzyna, która w grze pojedynczej zdobyła złoty medal, natomiast w mikście, razem z kolegą Damianem Ogrodnikiem wywalczyli brąz. Wyjazd na Słowenię poprzedzony był zgrupowaniem kadry tenisistów w Warszawie (15-18 luty 2012r.) prowadzony przez panią Katarzynę Wyręba i Mariana Behnke.
We wszystkich przygotowaniach – treningach, niezbędnej dokumentacji, w kontaktach z trenerami oraz Olimpiadami Specjalnymi, Damianowi pomagała pani Katarzyna Wyrębak nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół Specjalnych nr 5 w Wieluniu.