Pamiętamy o autyzmie

Pamiętamy o autyzmie

W kwietniu, w naszym Ośrodku realizowane były przedsięwzięcia związane z tematyką autyzmu. W dniu 01.04.2015 uczciliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ubierając się w kolorze niebieskim. Tego samego dnia odbył się pokaz multimedialny dla naszych uczniów dotyczący autyzmu. Zorganizowano również akcję informacyjną na ulicach Wielunia, mającą przybliżyć przechodniom prawa autystów.
W dniu 17.04.2015 odbyło się natomiast spotkanie rodziców dzieci z autyzmem, którzy przybyli ze swoimi pociechami. Dzieci oddawały się swoim ulubionym zajęciom pod czułym i fachowym okiem nauczycielek Ośrodka. Rodzice z kolei wysłuchali wykładu pt. „Praca z dziećmi z autyzmem w międzynarodowym zwierciadle”. Prelegentką była koordynatorka projektu „I am cross – what now? Strategie postępowania z dzieckiem z autyzmem” mgr Marlena Oleszczyk. Rodzice bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu; chętnie dyskutowali na tematy poruszane w wykładzie. Na bieżąco dopytywali o ciekawiące ich kwestie.
Przeprowadzono także ankietę „Co to jest autyzm?” wśród uczniów wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych. Wyniki ankiety opublikujemy w najbliższym czasie.