Zajęcia rewalidacyjne

Celem indywidualnych zajęć rewalidacyjnych jest wspomaganie rozwoju ucznia, usprawnianie zaburzonych funkcji w zakresie sprawności manualnej, manipulacyjnej, koordynacji wzrokowo – ruchowej, poszerzanie umiejętności szkolnych, rozwijanie zainteresowań uczniów, wdrażanie do aktywności ruchowej, doskonalenie i utrwalanie nabytych sprawności.

Zakres treści z zajęć rewalidacyjnych ulega poszerzaniu w miarę nabywania przez uczniów umiejętności i sprawności.

Indywidualne zajęcia rewalidacyjne prowadzone są w salach klasowych, w Sali Doświadczania Świata, w sali muzyczno – ruchowej.

W Ośrodku odbywają się również zajęcia z dogoterapii. Pod kierunkiem dogoterapeuty p. mgr Leny Macuga z dziećmi w cyklu zamiennym pracują dwa psy: sznaucer miniaturowy biały Brini oraz sznaucer olbrzym czarny Aza. Nasi psi terapeuci nie tylko są świetnie wyszkoleni , ale przede wszystkim kochają dzieci. Dwuletnia Aza uwielbia być głaskana i przytulana, to wiecznie pogodny i szczęśliwy pies. Brini preferuje zabawy z dziećmi , a całusów z jej strony dla dzieciaków nie ma końca. To psy bezgranicznie zakochane w człowieku. Aza i Brini pełnią funkcję łącznika między terapeutą a dziećmi. Widać , że kontakt z nimi pozytywnie wpływa na rozwój dzieci , ich samopoczucie, ale przede wszystkim daje im dużo radości i szczęścia.
Zajęcia odbywają się w miłej i przyjaznej dla dzieci atmosferze, To nie tylko zabawa, głaskanie psa czy wydawanie komend, ale przede wszystkim dostarczanie uczniom pozytywnych emocji. Pamiętajmy, że są to zajęcia edukacyjne , gdzie pies jest motywatorem działań dziecka. Dzieci pracują z psem i przy psie. Zajęcia z dogoterapii to także moment relaksacji i wyciszenia.