Festyn rodzinny

Festyn rodzinny

16 czerwca odbył się w naszym ośrodku festyn rodzinny. Imprezę rozpoczął dyrektor A. Lach, który powitał wszystkich przybyłych rodziców i dzieci.

Dużą niespodziankę przygotowali na tę okazję nauczyciele i wychowawcy, którzy jako „Profesjonalna Grupa Teatralna” ;), przedstawili inscenizację wiersza J. Tuwima pt. „Rzepka”. W rolę narratora wcielił się dyrektor ośrodka; wszystkie postaci wywołały burzę śmiechu wśród publiczności a aktorzy wykazali się dużą pomysłowością w wykonaniu strojów.

Po części artystycznej przyszedł czas na wykazanie się swoją sprawnością ruchową. Odbyły się konkurencje sportowe, takie jak: rzut beretem i kaloszem na odległość, rzuty piłką do kosza, slalom ze związanymi nogami (w parach), łowienie cukierków z użyciem wędki, zagadki oraz mecz piłki nożnej: rodzice kontra wychowankowie. Wszyscy wykazali się wielkim zaangażowaniem w pokonywaniu poszczególnych stanowisk.

Po wysiłku fizycznym wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Każdy mógł skosztować pysznych ciast upieczonych przez mamy naszych wychowanków.

Uczniowie klas szkoły przysposabiającej do pracy wykazali się swoimi umiejętnościami kulinarnymi przygotowując pyszne sałatki i koreczki, które skonsumowane zostały z grillowaną kiełbasą i kaszanką.

Imprezę zakończyła wspólna zabawa taneczna.